Umělá inteligence: Jak překonat obavy a posílit svůj tým

23. 6. 2025   Mgr. Petr Hlušička

Většina firem řeší, jak umělou inteligenci implementovat. Málokterá ale řeší, jaký dopad to má na zaměstnance. Výzkumy ukazují, že bez správného vedení může nasazení AI vést k úzkosti, odlivu talentů i poklesu produktivity. Klíčové je, jak lze AI představit jako podporu, ne hrozbu – a jak z nejistoty vytvořit růstový motor firmy. To vše takovým způsobem, abychom místo obav u zaměstnanců podpořili loajalitu, kreativitu a lepší výkon.

Assessment Centrum (AC) a Development Centrum (DC): Co jsou zač a jak nám mohou pomoci

23. 9. 2024   Mgr. Petr Hlušička

Jedná se o dvě klíčové metody, které se využívají v oblasti výběru a rozvoje zaměstnanců. Umožňují nejen hlouběji poznat potenciální kandidáty, ale také efektivně pracovat na rozvoji stávajících zaměstnanců. Podíváme se jaké jsou rozdíly mezi AC a DC, za jakým účelem se používají, a co přinášejí jak firmám, tak samotným účastníkům.

Jak přimět lidi dodržovat termíny

8. 4. 2024   PhDr. Vojtěch Bednář

Máte zaměstnance, kteří chronicky dělají věci „na poslední chvíli“ a pak nedodržují termíny svých úkolů? Přinášíme vám deset tipů, jak je přimět, aby dodržovat začali.

Co se stane s benefity?

22. 5. 2023   PhDr. Vojtěch Bednář

V rámci připravovaného konsolidačního balíčku uvažuje česká vláda o citelném omezení daňového zvýhodnění nefinančních benefitů. Co to bude znamenat pro personální politiku zaměstnavatelů a pro zaměstnance?

Dopady krize na zaměstnance a možné řešení

17. 10. 2022   Mgr. Petr Hlušička

Současná situace zásadním způsobem dopadá na firmy, která ovlivňuje neustálé zvyšování výrobních a provozních nákladů, nedostatek pracovníků, problematické zásobování, nejistý odbyt i schopnost plnění zakázek. Co ale velmi často zůstává na druhé koleji, je dopad na naše stávající zaměstnance, kteří se mohou dostávat do náročných životních situací. S tím nám může pomoci personální nástroj v podobě benefitu – Zaměstnanecký asistenční program.

Tři tipy pro firmy v nejistotě

28. 3. 2022   PhDr. Vojtěch Bednář

Vzala vám válka na Ukrajině práci? Chybí vám díky situaci materiál, nebo nemůžete exportovat do Ruska? Problém dopadá i na vaše zaměstnance a měli byste se jim věnovat. Dnes poradíme jak.

Sebehodnocení v rámci hodnotícího pohovoru

29. 11. 2021   Mgr. Petr Hlušička

Hodnotící pohovory realizujeme v průběhu celého roku, přesto je často spojujeme s jeho závěr. Hlavním důvodem je určité zhodnocování a bilancování, které sama o sobě toto období přináší. Důležitým aspektem, který můžeme v rámci pohovorů využít, je sebehodnocení ze strany samotného zaměstnance. To přináší mnohé výhody.

Když musí zaměstnanec vracet odstupné

20. 9. 2021   Mgr. Jakub Oliva, LL.M.

Výpověď pro nadbytečnost není žádný neznámý institut pracovního života. Čas od času se s ní setká každý, ať už je na jedné či druhé straně. V praxi to to vlastně jednoduše znamená, že práce zaměstnance už není pro firmu potřebná, a proto musí z kola ven.

Návrat z home office

9. 8. 2021   Mgr. Petr Hlušička

Mnoho zaměstnavatelů se připravuje nejen na návrat lidí z dovolených, ale také z dlouhodobého pobytu na home office. To bývá zátěží nejen pro samotné zaměstnance, ale také pro firmy. Co může udělat vedoucí pro snížení napětí a co nejrychlejší rozjezd?

Jak zvládnout švejkující zaměstnance

6. 4. 2021   PhDr. Vojtěch Bednář

Přestože se zdá, že i v současných nesnadných podmínkách většina zaměstnanců poslouchá management, část „švejkuje“. Jak zvládnout tyto zaměstnance?


© 2025 Firemní sociolog | ISSN 1805-6520

Today 117

Yesterday 324

Week 1771

Month 4180

All 120066

Currently are 125 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions