Předvánoční zpětná vazba

15. 12. 2024   PhDr. Vojtěch Bednář

Předvánoční týden je v řadě firem nejen obdobím večírků a dotahování nesplněných úkolů, ale také časem, kdy zaměstnanci obdrží neformální hodnocení nadřízených, se kterými se často již do konce roku neuvidí. Jak hodnotit správně? Ukážeme si v dnešním článku.

Delegování - jak na něj

17. 6. 2024   Mgr. Petr Hlušička

Vedení lidí a organizace práce jsou dvě různé věci. Jako vedoucí pracovníci se často setkáváme s potřebou nejen vykonávat vlastní práci, ale také řídit tým. Delegování úkolů je klíčové pro úspěch jak vedoucího, tak jeho týmu. Jak se můžeme naučit delegovat a co musíme změnit ve svém přístupu?

Jak přimět lidi dodržovat termíny

8. 4. 2024   PhDr. Vojtěch Bednář

Máte zaměstnance, kteří chronicky dělají věci „na poslední chvíli“ a pak nedodržují termíny svých úkolů? Přinášíme vám deset tipů, jak je přimět, aby dodržovat začali.

Řízení velkých týmů

6. 11. 2023   Mgr. Petr Hlušička

Řízení velkého týmu může někdy vyvolávat pocit, že jsme spíš ve vleku aktuální úkolů, než že řídím kolektiv. A často spíše udržujeme křehkou rovnováhu, než že systematicky vedeme a rozvíjíme svůj kolektiv a jejich potenciál. Výzvou je vytvořit prostředí, ve kterém se všichni cítí podporováni, přebírají iniciativu a zodpovědnost za svou práci, a to i v době vaší nepřítomnosti. Abyste se s těmito složitostmi vypořádali a vytvořili efektivní systémy řízení, existují strategie, které můžete zavést.

Vedoucí a závěr roku

14. 12. 2020   Mgr. Petr Hlušička

Konec roku je často spojován s uvolněnější atmosférou, sháněním dárků a dotahováním pracovních úkolů. Z pohledu vedoucího pracovníka je to naopak ideální období pro zhodnocení uběhlého období, poskytováním zpětné vazby, stmelení týmu a podpory motivace svých podřízených.

Zadávání úkolů

16. 9. 2019   Mgr. Petr Hlušička

Způsob, jakým nadřízený předává pracovníkům úkoly, ovlivňuje nejen jejich přístup k plnění úkolu, ale také co si ze samotné realizace odnesou. Úkoly můžete využít nejen k plnění konkrétních cílů, ale také k rozvoji svých podřízených.

Role vedoucího a budování hodnot

15. 7. 2019   Mgr. Petr Hlušička

Být v pozici vedoucího na nás má větší požadavky než pouhé zadávání a kontrolu úkolů, naší rolí je být nositelem hodnot a inspirací pro naše podřízené. Stáváme se morální autoritou, která je určitým kompasem toho, co je dobré a co špatné. Musíme si tuto skutečnost uvědomovat a dle toho se chovat.

Vedoucí jako vzor

17. 12. 2018   Mgr. Petr Hlušička

Role vedoucího nespočívá pouze řízení podřízených, tedy v úkolování, kontrole a jejich hodnocení, ale také v dalších oblastech. Ovlivňuje nejen plnění úkolů, ale má zodpovědnost za motivaci, vztahy a rozvoj svých lidí.

Nastartování motivace

4. 12. 2017   PhDr. Vojtěch Bednář

Naši lidé jsou demotivování. Nechce se jím pracovat. Mají problém začít dělat na novém úkolu. Říkají, že všechno je marné, a že to stejně nevyjde. Nevíme, co s nimi, odměny je nelákají a hrozby trestem také ne. Jsme zoufalí.

Jak na slibotechnu

3. 10. 2016   PhDr. Vojtěch Bednář

Neustále slibuje, že něco udělá, nebo zařídí. Je převelice ochotný, vstřícný a proaktivní. Nic není problém, všechno bude. Jen skutky se nedostavují. Zaměstnanec slibotechna je mor.


© 2025 Firemní sociolog | ISSN 1805-6520

Today 444

Yesterday 380

Week 1287

Month 824

All 116710

Currently are 119 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions