21. 5. 2024   PhDr. Vojtěch Bednář

Ve středně veliké firmě (A) působí malý tým (B) lidí, specialistů. V posledních několika letech byl tento tým spíše na okraji zájmu, nicméně díky okolnostem se momentálně stal velmi důležitým.

Tým má prioritu vedení, byl mu navýšen rozpočet, došlo k několika personálním přesunům, podporu týmu nyní dělají zkušenější a více "klíčoví" lidé. To vše je potřeba proto, aby tým mohl plnit svou roli.
S aktivizací týmu nastala celá řada více, či méně očekávaných problémů. Jedním z opravdu překvapivých je nepochopení až závist, které se objevují v jiných částech firmy. Zaměstnanci, ale také nižší liniový management nechápe, proč by právě "oni" měli mít nyní něco navíc a bohužel to dávají necitlivě najevo. Vedení prostřednictvím komunikačních kanálů, které má k dispozici všem lidem vysvětlilo, proč je tým B nyní tak důležitý, na intenzitu protestů to ale zdá se nemá vliv.

Co by měla nyní firma udělat?

Přihlásit odběr na LinkedIn

PhDr. Vojtěch Bednář

PhDr. Vojtěch Bednář

Specializuji se na otázky vedení, motivování, řízení lidí ve firmách, vytváření a udržování firemní kultury. Pracuji s manažery a vedoucími pracovníky na všech úrovních a pomáhám jim pracovat s lidmi. Efektivně, smysluplně a přátelsky.

více o autorovi
články autora

Mgr. Petr Hlušička

Mgr. Petr Hlušička

Odborný psycholog zabývající se především aplikovanou psychologií v oblasti lidských zdrojů.

více o autorovi
články autora

PhDr. Jan Drahoňovský

PhDr. Jan Drahoňovský

Psychologické poradenství v rámci firmy i osobního života, školení, semináře

Témata: Komunikační pasti a bariéry, přesilové hry a manipulace, stresové zatížení, propojení práce a osobního života, existenciální dilemata apod.

více o autorovi
články autora

Mgr. Jakub Oliva, LL.M.

Mgr. Jakub Oliva, LL.M.

Jako advokát s výlučnou specializací na pracovní právo jsem s našimi klienty absolvoval nespočetně kontrol ze strany inspekce práce, stejně tak jako mám za sebou nepřeberná jednání s odborovými organizacemi a soudní řízení týkající se pracovního práva (pracovní úrazy, nemoci z povolání, odstupné, neplatné výpovědi a okamžitá zrušení, spory z kolektivních smluv, diskriminace, náhrada škody aj.).

více o autorovi
články autora


© 2024 Firemní sociolog | ISSN 1805-6520