2. 9. 2012  

Jeden z našich zaměstnanců vytrvale ignoruje příkazy svého nadřízeného. Neposlouchá, odmítá s ním komunikovat. Je to člověk, kterého bohužel nelze snadno propusit. Jak tuto situaci řešit?

odpovídá: PhDr. Vojtěch Bednář

Dobrý den,

v každém případě je potřeba s dotyčným člověkem navázat kontakt a zjistit, proč se chová právě takto. Pokud toho není schopen jeho nadřízený, možná by stálo za to, kdyby jej oslovil jiný zaměstnanec a pokusil se od něj zjistit příčinu jeho chování. Také by jej mohl vhodným způsobem upozornit na to, že jeho chování může být škodlivé nejen jemu a jeho nadřízenému. Není-li to možné v práci, mohl by se o to pokusit "na neutrální půdě", nebo při setkání mimo běžné pracoviště.

PhDr. Vojtěch Bednář

PhDr. Vojtěch Bednář

Specializuji se na otázky vedení, motivování, řízení lidí ve firmách, vytváření a udržování firemní kultury. Učím manažery na všech úrovních pracovat s lidmi tak aby firmu vnímali jako součást svého života, aby jejich práce byla efektivní, smysluplná a naplňovala potřeby firmy i jich samotných.

více o autorovi
články autora

Mgr. Petr Hlušička

Mgr. Petr Hlušička

Odborný psycholog zabývající se především aplikovanou psychologií v oblasti lidských zdrojů.

více o autorovi
články autora

PhDr. Jan Drahoňovský

PhDr. Jan Drahoňovský

Psychologické poradenství v rámci firmy i osobního života, školení, semináře

Témata: Komunikační pasti a bariéry, přesilové hry a manipulace, stresové zatížení, propojení práce a osobního života, existenciální dilemata apod.

více o autorovi
články autora


© 2021 Firemní sociolog | ISSN 1805-6520