29. 3. 2016  

Stal jsem se ředitelem celku, který čítá asi osmdesát lidí. Co bych měl udělat jako první?

odpovídá: PhDr. Vojtěch Bednář

Dobrý den,

Vaše otázka je dost obtížná, protože záleží na tom, v jakém je ten „celek“ stavu, jak pracuje, jaká je atmosféra a vztahy mezi lidmi. Pokud Vám přesto mohu poradit, první věc, kterou bych udělal je ta, že bych si promluvil s těmi, kterým ostatní lidé skutečně důvěřují, a které respektují. S formálními, ale také s neformálními lídry. Hledejte „stařešiny“, „vůdce“, nejzkušenější a nejvíce vážené zaměstnance (jde-li o firmu).

Pokud to má smysl, řekněte jím, že máte jasnou a pevnou koncepci vedení i směru, kterým by se Váš celek měl ubírat. Ukažte jím dobrou vůli  a řekněte, že jím chcete naslouchat, a že Vás jejich názor zajímá.

Pokud byste se svou úlohou potřeboval pomoci, ozvěte se nám, velmi rádi pomůžeme.

Přihlásit odběr na LinkedIn

PhDr. Vojtěch Bednář

PhDr. Vojtěch Bednář

Specializuji se na otázky vedení, motivování, řízení lidí ve firmách, vytváření a udržování firemní kultury. Pracuji s manažery a vedoucími pracovníky na všech úrovních a pomáhám jim pracovat s lidmi. Efektivně, smysluplně a přátelsky.

více o autorovi
články autora

Mgr. Petr Hlušička

Mgr. Petr Hlušička

Odborný psycholog zabývající se především aplikovanou psychologií v oblasti lidských zdrojů.

více o autorovi
články autora

PhDr. Jan Drahoňovský

PhDr. Jan Drahoňovský

Psychologické poradenství v rámci firmy i osobního života, školení, semináře

Témata: Komunikační pasti a bariéry, přesilové hry a manipulace, stresové zatížení, propojení práce a osobního života, existenciální dilemata apod.

více o autorovi
články autora

Mgr. Jakub Oliva, LL.M.

Mgr. Jakub Oliva, LL.M.

Jako advokát s výlučnou specializací na pracovní právo jsem s našimi klienty absolvoval nespočetně kontrol ze strany inspekce práce, stejně tak jako mám za sebou nepřeberná jednání s odborovými organizacemi a soudní řízení týkající se pracovního práva (pracovní úrazy, nemoci z povolání, odstupné, neplatné výpovědi a okamžitá zrušení, spory z kolektivních smluv, diskriminace, náhrada škody aj.).

více o autorovi
články autora


© 2024 Firemní sociolog | ISSN 1805-6520