8. 1. 2018   Mgr. Petr Hlušička

Na začátku Nového roku si lidé dávají předsevzetí a mají tendenci dávat si rozhodnutí, kterými výrazně změní či posunou aktuální stav. Co je dobré si uvědomit a jak můžete postupovat?

 

 

Velká řada lidí, v tomto období, přemýšlí co změnit a stanovují si cíle, a to jak v osobní tak pracovní oblasti. Před změnami a úpravami v nadcházejícím období je ale důležité nejdříve dotáhnout projekty a uzavřít úkoly z předchozího roku. To na nás má samo o sobě motivační účinek a zároveň pocit dobře odvedené práce. S tím začněte než se pustíte dál.

Uzavřete předchozí úkoly

Začnete s čistým stolem. Pokud máte svůj seznam úkolů, tak se pusťte do jeho finalizace. Projděte si bod po bodu, ať můžete čelit novým výzvám s klidem a pocitem dobře odvedené práce.

Revidujte své nástroje plánování

Posuďte a zvažte jestli váš plánovací kalendář či systém úkolů je dostatečně přehledný a systematický. Zda nevyužijte např. lepší propojení úkolů s kalendářem, které vám poskytne vhodnější podporu a oporu při jejich řešení.

Postupná náročnost

Nezadávejte si pro začátek úkoly a cíle, které by měli příliš velkou náročnost. Počítejte s postupným zvyšováním laťky a obtížnosti. Pro začátek si můžete dát úkol, který bude dobře viditelný a relativně snadno realizovatelný. Bude fungovat jako dobrý motivační start.

Hodně úspěchů v Novém roce.

 

PhDr. Vojtěch Bednář

PhDr. Vojtěch Bednář

Specializuji se na otázky vedení, motivování, řízení lidí ve firmách, vytváření a udržování firemní kultury. Učím manažery na všech úrovních pracovat s lidmi tak aby firmu vnímali jako součást svého života, aby jejich práce byla efektivní, smysluplná a naplňovala potřeby firmy i jich samotných.

více o autorovi
články autora

Mgr. Petr Hlušička

Mgr. Petr Hlušička

Odborný psycholog zabývající se především aplikovanou psychologií v oblasti lidských zdrojů.

více o autorovi
články autora

PhDr. Jan Drahoňovský

PhDr. Jan Drahoňovský

Psychologické poradenství v rámci firmy i osobního života, školení, semináře

Témata: Komunikační pasti a bariéry, přesilové hry a manipulace, stresové zatížení, propojení práce a osobního života, existenciální dilemata apod.

více o autorovi
články autora

Mgr. Jakub Oliva, LL.M.

Mgr. Jakub Oliva, LL.M.

Jako advokát s výlučnou specializací na pracovní právo jsem s našimi klienty absolvoval nespočetně kontrol ze strany inspekce práce, stejně tak jako mám za sebou nepřeberná jednání s odborovými organizacemi a soudní řízení týkající se pracovního práva (pracovní úrazy, nemoci z povolání, odstupné, neplatné výpovědi a okamžitá zrušení, spory z kolektivních smluv, diskriminace, náhrada škody aj.).

více o autorovi
články autora


© 2022 Firemní sociolog | ISSN 1805-6520