• About us
 • 22. 8. 2016   Mgr. Petr Hlušička

  Návrat po dovolené se málokdy podobá tomu, že lidé budou plni energie a s nadšením se vrhnou do nových úkolů. Často to začíná vyřizováním došlé pošty a rozčarováním z návratu na pracoviště. Co dělat, abyste u sebe i ostatních předešli tomuto průběhu?

  Co můžete udělat ještě před samotným začátkem dovolené, a v jejím průběhu, pro snadnější návrat jsme si řekli v jednom z předchozích článků. Ale to co můžete udělat v okamžiku když jste zpátky a chystáte se zpátky na pracoviště? Zkuste se zamyslet nad následujícími kroky a jak je můžete aplikovat ve svém případě.

  Ranní ptáče

  První den do práce vyrazte dřív, abyste získali trochu času navíc a mohli se lépe aklimatizovat s prostředím, dřív než nastane normální provoz. Zároveň předejdete zvídavým pohledům ostatních a pocitu, co se vše zde odehrálo, zatím co jste byli pryč.

  Plán

  První den v práci si vyhraďte pro důkladné naplánování následujících aktivit než pro aktivity samotné. Poskytněte si prostor pro seznámení s novinkami, které jsou pro vás nezbytné. Následně si vytvořte plán toho co je potřeba a v jakém časovém horizontu.

  Režim

  Zároveň nesmíte zapomínat na svůj volný čas. Vytěžte maximum z toho, že vás dovolená vytrhla z běžného života a vaší rutiny. Naplánujte si aktivity pro následující dny, kdy nebudete zapomínat jak na fyzické, tak i kulturní aktivity. Dopřejte sami sobě plán, který vás bude odměňovat.

  Po dovolené neočekávejte velký příliv energie, ale naopak nový pohled na věci kolem sebe. Využijte toho a snažte se věci spíše plánovat a řešit situace kolem s rozvahou.

  Přihlásit odběr na LinkedIn

  PhDr. Vojtěch Bednář

  PhDr. Vojtěch Bednář

  Specializuji se na otázky vedení, motivování, řízení lidí ve firmách, vytváření a udržování firemní kultury. Pracuji s manažery a vedoucími pracovníky na všech úrovních a pomáhám jim pracovat s lidmi. Efektivně, smysluplně a přátelsky.

  více o autorovi
  články autora

  Mgr. Petr Hlušička

  Mgr. Petr Hlušička

  Odborný psycholog zabývající se především aplikovanou psychologií v oblasti lidských zdrojů.

  více o autorovi
  články autora

  PhDr. Jan Drahoňovský

  PhDr. Jan Drahoňovský

  Psychologické poradenství v rámci firmy i osobního života, školení, semináře

  Témata: Komunikační pasti a bariéry, přesilové hry a manipulace, stresové zatížení, propojení práce a osobního života, existenciální dilemata apod.

  více o autorovi
  články autora

  Mgr. Jakub Oliva, LL.M.

  Mgr. Jakub Oliva, LL.M.

  Jako advokát s výlučnou specializací na pracovní právo jsem s našimi klienty absolvoval nespočetně kontrol ze strany inspekce práce, stejně tak jako mám za sebou nepřeberná jednání s odborovými organizacemi a soudní řízení týkající se pracovního práva (pracovní úrazy, nemoci z povolání, odstupné, neplatné výpovědi a okamžitá zrušení, spory z kolektivních smluv, diskriminace, náhrada škody aj.).

  více o autorovi
  články autora


  © 2024 Firemní sociolog | ISSN 1805-6520