• About us
 • Články

  Delegování - jak na něj

  17. 6. 2024   Mgr. Petr Hlušička

  Vedení lidí a organizace práce jsou dvě různé věci. Jako vedoucí pracovníci se často setkáváme s potřebou nejen vykonávat vlastní práci, ale také řídit tým. Delegování úkolů je klíčové pro úspěch jak vedoucího, tak jeho týmu. Jak se můžeme naučit delegovat a co musíme změnit ve svém přístupu?

  Manažerské etudy 2024

  10. 6. 2024   PhDr. Vojtěch Bednář

  Druhý ročník konference Manažerské etudy se uskuteční dne 16. října 2024. Poznamenejte si do kalendáře!

  Aktuální problémy v personálním řízení

  3. 6. 2024   PhDr. Vojtěch Bednář

  Co řeší a trápí management se kterým se potkává Firemní sociolog? Aktuální problémy vypadají pohledem praktického poradenství zcela jinak, než na sociálních sítích. Ostatně, posuďte sami.

  Technologie a budoucnost práce: Jak umělá inteligence mění pracovní prostředí

  27. 5. 2024   Mgr. Petr Hlušička

  Umělá inteligence (AI) a automatizace mají stále větší vliv na pracovní prostředí. Firmy se musí přizpůsobit těmto změnám, aby zůstaly konkurenceschopné. V tomto článku se podíváme na nové poznatky, možnosti využití a dopady AI na pracovní prostředí.

  Proč chodí lidé do práce?

  20. 5. 2024   PhDr. Vojtěch Bednář

  Tato otázka vypadá na první pohled jednoduše, ale jednoduchá není. Pokud na ni umíme odpovědět, umíme je motivovat, aby do práce chodili rádi.

  Klíčová role vedoucích na úrovni středního managementu

  13. 5. 2024   Mgr. Petr Hlušička

  Ve struktuře každé organizace hrají vedoucí středního managementu zásadní roli. Jsou spojnicí mezi vedením firmy a zaměstnanci na operativní úrovni. Jejich úkolem není pouze řídit denní provoz a dosahovat cílů, ale také vytvářet a udržovat pozitivní firemní kulturu. Mají zásadní vliv na atmosféru v týmu, produktivitu a celkový úspěch organizace.

  Zvládání emocí během konfliktu: Klíčové tipy a doporučení

  29. 4. 2024   Mgr. Petr Hlušička

  Konfliktní situace v pracovním prostředí jsou nevyhnutelné a umění řídit své emoce v těchto okamžicích je klíčem k produktivnímu pracovnímu fungování. Už se Vám někdy stalo, že Vám během konfliktu ujeli nervy? Podívejme se na několik doporučení, jak můžete zvládat emocionálně náročné situace v práci.

  Dezinformace ve firmách: Proč vznikají, co mohou způsobit a jak jim předcházet

  15. 4. 2024   Mgr. Petr Hlušička

  Ve firmách se dezinformace mohou šířit rychle a snadno. Někdy je můžeme skupinově označovat jako DFŠ, drby fámy šuškandy. Ale jak se vlastně šíří a co mohou způsobit? A co ještě důležitější, jak jim předejít a jaká opatření přijmout?

  Jak přimět lidi dodržovat termíny

  8. 4. 2024   PhDr. Vojtěch Bednář

  Máte zaměstnance, kteří chronicky dělají věci „na poslední chvíli“ a pak nedodržují termíny svých úkolů? Přinášíme vám deset tipů, jak je přimět, aby dodržovat začali.

  Vystupování z komfortní zóny

  25. 3. 2024   Mgr. Petr Hlušička

  V poslední době se hodně zmiňuje význam vystoupení z komfortní zóny jako klíče k osobnímu a profesionálnímu růstu. To platí zejména v zaměstnání, kde se stále měnící prostředí a dynamické pracovní vztahy vyžadují schopnost adaptace a inovace.


  © 2024 Firemní sociolog | ISSN 1805-6520