• About us
 • 19. 9. 2016  

  Někteří naši zaměstnanci (odborné administrativní profese) nás začali vydírat. Tvrdí, že pokud nezvýšíme odměny a nezměníme režim práce, odejdou, a že je dnes nemožné sehnat zaměstnance srovnatelných kvalit. Nevíme, co dělat. Rádi bychom se domluvili, ale nechceme podlehnout vydírání.

  odpovídá: PhDr. Vojtěch Bednář

  V současnosti (podzim 2016) je skutečně málo volných kvalifikovaných zaměstnanců, a někteří toho mají tendenci zneužívat. Řešením rozhodně není přistoupit na požadavky kladené silou, ale vybrat jednoho zaměstnance, který může mluvit za ostatní a jednat s ním. Výhodou je, pokud se jedná o odborovou organizaci, která má na své členy vliv, ale i když jde jen o skupinu lidí, je potřeba hledat zástupce.

  Pokud přistoupíme na požadavky tak, jak jsou kladeny, je dost možné, že brzy příjdou nové, a ještě větší. Proto doporučujeme se spíše snažit nabídnout kompromisní řešení s tím, že když budou lidé i pak vyhrožovat odchodem, je dobré zvážit možnost je nechat jít. Skutečně chceme zaměstnance, kteří nás vydírají? Věřím tomu, že ne. V případě, že jsou svolní k jednání, nabídneme ústupem nejprve v nefinančních ohledech a až pak ve finančním ohodnocení; pokud je to možné, uděláme jím práci snazší.

  Pokud vás vyjednávání se zaměstnanci zajímá více, rádi vám pomůžeme. Napište na vojtech.bednar@firemni-sociolog.cz, nebo zavolejte na 731 782 385.

  Přihlásit odběr na LinkedIn

  PhDr. Vojtěch Bednář

  PhDr. Vojtěch Bednář

  Specializuji se na otázky vedení, motivování, řízení lidí ve firmách, vytváření a udržování firemní kultury. Pracuji s manažery a vedoucími pracovníky na všech úrovních a pomáhám jim pracovat s lidmi. Efektivně, smysluplně a přátelsky.

  více o autorovi
  články autora

  Mgr. Petr Hlušička

  Mgr. Petr Hlušička

  Odborný psycholog zabývající se především aplikovanou psychologií v oblasti lidských zdrojů.

  více o autorovi
  články autora

  PhDr. Jan Drahoňovský

  PhDr. Jan Drahoňovský

  Psychologické poradenství v rámci firmy i osobního života, školení, semináře

  Témata: Komunikační pasti a bariéry, přesilové hry a manipulace, stresové zatížení, propojení práce a osobního života, existenciální dilemata apod.

  více o autorovi
  články autora

  Mgr. Jakub Oliva, LL.M.

  Mgr. Jakub Oliva, LL.M.

  Jako advokát s výlučnou specializací na pracovní právo jsem s našimi klienty absolvoval nespočetně kontrol ze strany inspekce práce, stejně tak jako mám za sebou nepřeberná jednání s odborovými organizacemi a soudní řízení týkající se pracovního práva (pracovní úrazy, nemoci z povolání, odstupné, neplatné výpovědi a okamžitá zrušení, spory z kolektivních smluv, diskriminace, náhrada škody aj.).

  více o autorovi
  články autora


  © 2024 Firemní sociolog | ISSN 1805-6520