• About us
 • 11. 2. 2015  

  S kolegou máme společného vedoucího. Bohužel kolega to s ním jak se říká „umí“, a tak v praxi dělá snazší práci, za kterou je více chválen a lépe hodnocen než já. Opravdu nevím, co mám dělat.

  odpovídá: PhDr. Vojtěch Bednář

  Dobrý den,

  Pokud máte pocit, že Váš kolega je upřednostňován, protože umí s vedoucím lépe komunikovat než vy, je nejlepší možností, když zkusíte s Vašim nadřízeným navázat kontakt, a s touto Vaší obavou se mu svěříte. Ideální je to osobně, v prostředí, kde nebudete rušeni.  Požádejte vedoucího o to, aby Vám věnoval pozornost, a pak ho upozorněte na možnou nevyváženost. Snažte se, abyste to nepodal jako obžalobu ani Vašeho kolegy, ani rozhodování vedoucího, ale požádejte jej o větší míru rovnováhy při přidělování úkolů a hodnocení. Připravte si dostatečný počet konkrétních příkladů, kde podle Vás došlo k preferenci kolegy. Pokud z nějakého důvodu nechcete toto řešit osobně, můžete vedoucímu napsat dopis, a zajistit, aby jej četl skutečně o samotě. Co Vám nedoporučuji, je snažit se do věci zaangažovat někoho třetího.

  Přihlásit odběr na LinkedIn

  PhDr. Vojtěch Bednář

  PhDr. Vojtěch Bednář

  Specializuji se na otázky vedení, motivování, řízení lidí ve firmách, vytváření a udržování firemní kultury. Pracuji s manažery a vedoucími pracovníky na všech úrovních a pomáhám jim pracovat s lidmi. Efektivně, smysluplně a přátelsky.

  více o autorovi
  články autora

  Mgr. Petr Hlušička

  Mgr. Petr Hlušička

  Odborný psycholog zabývající se především aplikovanou psychologií v oblasti lidských zdrojů.

  více o autorovi
  články autora

  PhDr. Jan Drahoňovský

  PhDr. Jan Drahoňovský

  Psychologické poradenství v rámci firmy i osobního života, školení, semináře

  Témata: Komunikační pasti a bariéry, přesilové hry a manipulace, stresové zatížení, propojení práce a osobního života, existenciální dilemata apod.

  více o autorovi
  články autora

  Mgr. Jakub Oliva, LL.M.

  Mgr. Jakub Oliva, LL.M.

  Jako advokát s výlučnou specializací na pracovní právo jsem s našimi klienty absolvoval nespočetně kontrol ze strany inspekce práce, stejně tak jako mám za sebou nepřeberná jednání s odborovými organizacemi a soudní řízení týkající se pracovního práva (pracovní úrazy, nemoci z povolání, odstupné, neplatné výpovědi a okamžitá zrušení, spory z kolektivních smluv, diskriminace, náhrada škody aj.).

  více o autorovi
  články autora


  © 2024 Firemní sociolog | ISSN 1805-6520