• About us
 • 17. 7. 2013  

  Dobrý den, dovolte mi otázku, zda lze konflikt na pracovišti označit jako "nenormální" sociální jev?

  odpovídá: Mgr. Petr Hlušička

  Dobrý den, vzhledem k tomu, že se v každém společenském celku konflikty přirozeně vyskytují, tak rozhodně ne. Jedná se o průvodní jev toho, když jsou lidé ve vzájemné interakci. Konflikt v mezilidských vztazích je nevyhnutelný, protože jeho základní příčinou je rozdíl. A protože je každý člověk jedinečný, tak budou mít lidé vždy odlišné názory, touhy, pohledy na věc a priority.

   Proto bychom neměli zaměřit naši snahu jen na to, jak konflikty ze života vyloučit, ale spíše na to, jak se je naučit konstruktivně zvládat.

  Přihlásit odběr na LinkedIn

  PhDr. Vojtěch Bednář

  PhDr. Vojtěch Bednář

  Specializuji se na otázky vedení, motivování, řízení lidí ve firmách, vytváření a udržování firemní kultury. Pracuji s manažery a vedoucími pracovníky na všech úrovních a pomáhám jim pracovat s lidmi. Efektivně, smysluplně a přátelsky.

  více o autorovi
  články autora

  Mgr. Petr Hlušička

  Mgr. Petr Hlušička

  Odborný psycholog zabývající se především aplikovanou psychologií v oblasti lidských zdrojů.

  více o autorovi
  články autora

  PhDr. Jan Drahoňovský

  PhDr. Jan Drahoňovský

  Psychologické poradenství v rámci firmy i osobního života, školení, semináře

  Témata: Komunikační pasti a bariéry, přesilové hry a manipulace, stresové zatížení, propojení práce a osobního života, existenciální dilemata apod.

  více o autorovi
  články autora

  Mgr. Jakub Oliva, LL.M.

  Mgr. Jakub Oliva, LL.M.

  Jako advokát s výlučnou specializací na pracovní právo jsem s našimi klienty absolvoval nespočetně kontrol ze strany inspekce práce, stejně tak jako mám za sebou nepřeberná jednání s odborovými organizacemi a soudní řízení týkající se pracovního práva (pracovní úrazy, nemoci z povolání, odstupné, neplatné výpovědi a okamžitá zrušení, spory z kolektivních smluv, diskriminace, náhrada škody aj.).

  více o autorovi
  články autora


  © 2024 Firemní sociolog | ISSN 1805-6520