• About us
 • 29. 11. 2012  

  Dobrý den,
  mám člověka který popírá absolutně všechno, a všechny. Na všem mu neco vadí, nic se mu nelíbí. Co mám s tímto člověkem dělat?

  Miroslav A.

  odpovídá: PhDr. Vojtěch Bednář

  Vážený pane Miroslave,

  i když by bylo dobré znát k problému více informací, je možné, že člověk, o kterém hovoříte je tzv. věčným kritikem.  O těchto lidech jsme psali v tomto článku (máte-li čas, doporučuji si jej přečíst).  Jde-li o daný případ, je možností poskytnout kritikovi především zpětnou vazbu; upozornit jej na jeho chování a zdůraznit důležitost konstruktivního přístupu. Možná totiž svou kritiku nemyslí nijak zle, ale naopak jako pozitivní příspěvek. I když okolí to vidí opačně.

   

  Vojtěch Bednář

  Přihlásit odběr na LinkedIn

  PhDr. Vojtěch Bednář

  PhDr. Vojtěch Bednář

  Specializuji se na otázky vedení, motivování, řízení lidí ve firmách, vytváření a udržování firemní kultury. Pracuji s manažery a vedoucími pracovníky na všech úrovních a pomáhám jim pracovat s lidmi. Efektivně, smysluplně a přátelsky.

  více o autorovi
  články autora

  Mgr. Petr Hlušička

  Mgr. Petr Hlušička

  Odborný psycholog zabývající se především aplikovanou psychologií v oblasti lidských zdrojů.

  více o autorovi
  články autora

  PhDr. Jan Drahoňovský

  PhDr. Jan Drahoňovský

  Psychologické poradenství v rámci firmy i osobního života, školení, semináře

  Témata: Komunikační pasti a bariéry, přesilové hry a manipulace, stresové zatížení, propojení práce a osobního života, existenciální dilemata apod.

  více o autorovi
  články autora

  Mgr. Jakub Oliva, LL.M.

  Mgr. Jakub Oliva, LL.M.

  Jako advokát s výlučnou specializací na pracovní právo jsem s našimi klienty absolvoval nespočetně kontrol ze strany inspekce práce, stejně tak jako mám za sebou nepřeberná jednání s odborovými organizacemi a soudní řízení týkající se pracovního práva (pracovní úrazy, nemoci z povolání, odstupné, neplatné výpovědi a okamžitá zrušení, spory z kolektivních smluv, diskriminace, náhrada škody aj.).

  více o autorovi
  články autora


  © 2024 Firemní sociolog | ISSN 1805-6520