• About us
 • Problémy

  Existují situace při vedení a managementu lidí, které se v různých podobách opakují, a které tudíž tvoří nejběžnější problémové okruhy řízení vztahů ve firmách. Na této stránce najdete popisy některých z těchto problémů a nástin jejich možného řešení. Všechny informace jsou poskytovány bez záruky a výlučně jako možnosti postupu pro inspiraci a pro úvahu. Problémy průběžně aktualizujeme a přidáváme další.

  Prioritní tým

  21. 5. 2024   PhDr. Vojtěch Bednář

  Ve středně veliké firmě (A) působí malý tým (B) lidí, specialistů. V posledních několika letech byl tento tým spíše na okraji zájmu, nicméně díky okolnostem se momentálně stal velmi důležitým.

  Problém: Bývalý zaměstnanec šíří fámy

  6. 5. 2024   PhDr. Vojtěch Bednář

  Pan A se po letech vrátil do firmy, kde dříve pracoval, nyní jako zaměstnanec dodavatele. A šíří pomluvy.  Co s tím může firma udělat?

  Zmařený růst

  30. 4. 2024   PhDr. Vojtěch Bednář

  Firma A investovala v průběuhu posledních několika let velké peníze do svého rozvoje. Nové technologie, noví zaměstnanci, nová pracoviště, nové postupy. Všechny inovace směřovaly k tomu, že firmu čeká zásadní a dlouhodobý růst.

  Jak odstranit pokrytectví

  22. 4. 2024   PhDr. Vojtěch Bednář

  Pan A je nově jmenovaným manažerem firmy, která svým zaměstnancům mnoho let říkala něco jiného, než tvrdila navenek. Nyní nastala změna, kterou však zaměstnanci ignorují.

  Problém: Aktivista v práci

  2. 4. 2024   PhDr. Vojtěch Bednář

  Pan A je zaměstnancem firmy na pozici specialisty.  K jeho práci není žádná kritika, kolegové i partneři firmy s nimiž se setkává si ho velmi váží a má jejich respekt.

  Neúspěšný kandidát

  12. 3. 2024   PhDr. Vojtěch Bednář

  Když regionální pobočka nadnárodní společnosti hledala před několika roky člověka do svého managementu, odmítla jednoho z uchazečů. Ten se však nyní vrátil.

  Nepodařené prémie

  5. 3. 2024   PhDr. Vojtěch Bednář

  Pan A je od loňského září vedoucí oddělení asi dvaceti administrativních zaměstnanců. Na začátku roku měl rozdat prémie, ale nedopadlo to nejlépe. Co teď?

  Problémový oblíbenec

  28. 2. 2024   PhDr. Vojtěch Bednář

  Pan B je zaměstnancem „rodinné“ firmy. Pracuje v ní mnoho let, dokonce je jedním z prvních lidí, které firma měla. V posledních několika měsících je s ním vedení společnosti nespokojeno.

  Zneuznaný zaměstnanec

  20. 2. 2024   PhDr. Vojtěch Bednář

  Pan A je mladý, velmi schopný, velmi ambiciózní, ale také velice pracovitý člověk. Ve firmě, kde pracuje tráví mnoho času, dělá mnoho práce navíc, snaží se pracovat na své kvalifikaci.  Management se ho v tom snaží podporovat.

  Problém: deziluze dvou týmů.

  7. 2. 2024   PhDr. Vojtěch Bednář

  Dva produkty, dva týmy, změněné priority a jedna velká frustrace. Co s tím?


  © 2024 Firemní sociolog | ISSN 1805-6520