21. 11. 2016  

 Jsme IT firma, která se zabývá vývojem technologií pro konkrétní zákazníky, firmy z jednoho oboru. Před rokem jsme získali možnost pracovat na exkluzivní zakázce, a proto vytvořili tým který, je za ní zodpovědný. Tým se skládá z nejlepších lidí. Bohužel, ti lidé nějak nechtějí pracovat týmově, a manažer týmu (naše „eso“) je nezvládá, protože je slabý. Co máme dělat?

odpovídá: PhDr. Vojtěch Bednář

Rychlá odpověď na tuto otázku je: nemůžete-li vyměnit tým, určitě vyměňte manažera. Pokud vaše eso není dobrý manažer, přidejte do týmu ještě jednoho člověka, který nebude zodpovědný za produkt, ale jen a pouze za vedení a organizaci; můžete pak mít manažery dva, esu ponecháte dohled nad kvalitou výstupu. Tým individualistů může fungovat jako celek, pokud jsou to profesionálové, a pokud má pevné vedení. V případě, že ponecháte individualisty jejich osudu, bez jasného směrování a bez silné osobnosti, která bude stát v jejich čele, mohou i špičkoví lidé mít problémy s koordinací své práce.

Je dost možné, že vhodná osoba už ve vašem týmu je, ale vy o ní nevíte, protože jste se koncentrovali právě na to eso. Chcete-li, velmi rádi vám jí pomůžeme najít.

Přihlásit odběr na LinkedIn

PhDr. Vojtěch Bednář

PhDr. Vojtěch Bednář

Specializuji se na otázky vedení, motivování, řízení lidí ve firmách, vytváření a udržování firemní kultury. Učím manažery na všech úrovních pracovat s lidmi tak aby firmu vnímali jako součást svého života, aby jejich práce byla efektivní, smysluplná a naplňovala potřeby firmy i jich samotných.

více o autorovi
články autora

Mgr. Petr Hlušička

Mgr. Petr Hlušička

Odborný psycholog zabývající se především aplikovanou psychologií v oblasti lidských zdrojů.

více o autorovi
články autora

PhDr. Jan Drahoňovský

PhDr. Jan Drahoňovský

Psychologické poradenství v rámci firmy i osobního života, školení, semináře

Témata: Komunikační pasti a bariéry, přesilové hry a manipulace, stresové zatížení, propojení práce a osobního života, existenciální dilemata apod.

více o autorovi
články autora

Mgr. Jakub Oliva, LL.M.

Mgr. Jakub Oliva, LL.M.

Jako advokát s výlučnou specializací na pracovní právo jsem s našimi klienty absolvoval nespočetně kontrol ze strany inspekce práce, stejně tak jako mám za sebou nepřeberná jednání s odborovými organizacemi a soudní řízení týkající se pracovního práva (pracovní úrazy, nemoci z povolání, odstupné, neplatné výpovědi a okamžitá zrušení, spory z kolektivních smluv, diskriminace, náhrada škody aj.).

více o autorovi
články autora


© 2023 Firemní sociolog | ISSN 1805-6520