22. 12. 2014   Mgr. Petr Hlušička

Většina z nás si v období konce jednoho roku a začátku toho nového klade ve svém soukromém životě řadu osobních předsevzetí. Stanovujeme si, čeho bychom chtěli dosáhnout a čemu by se bylo lepší naopak v příštím roce vyvarovat. Toto výjimečné období může být vhodným okamžikem i pro stanovení správné výzvy pro vlastní pracovní tým.

Vzhledem ke skutečnosti, že až 60% našeho aktivního času trávíme na pracovišti, může se právě toto místo stát tím správným pro zavedení nových návyků. Zkuste vyzvat své zaměstnance, aby se společně s kolegy pokusili získat pro svůj tým body účastí na sportovních a jiných fyzických aktivitách.

 

Pro většinu z nich to může představovat správný motiv ke změně, pro niž nemají v soukromí dostatek stimulů, které by je v jejich snaze podpořily či udržely. On-line nástroje, jako jsou například STRAVA (www.strava.com), kombinují špičkovou technologii se sportovními a fyzickými aktivitami, které vám mohou pomoci spustit úspěšný program určený k zavedení a podpoře fyzických aktivit mezi zaměstnanci.

 

Kolegové si mohou vzájemně pogratulovat ke svým úspěchům a soutěžit s lidmi podobné úrovně, porovnávat se prostřednictvím žebříčků, aj. Podpoříte tak konkurenčního týmového ducha a rozproudíte širší komunikaci prostřednictvím sociálních sítí.

 

Kromě samotné odměny v podobě dosaženého úspěchu na poli fyzických aktivit a získání vrchních příček v žebříčku, přinášíte týmům i celému kolektivu možnost k neformální komunikaci, „stmelení“ a především - zvýšení efektivity práce. Velkým plusem je také to, že fyzicky aktivní zaměstnanci mají menší pravděpodobnost výskytu zdravotních problémů a nižší riziko pracovního úrazu. Přirozeně se také snižuje množství stresu, který na pracovníky působí a podporuje jeho případné odbourávání.

Přihlásit odběr na LinkedIn

PhDr. Vojtěch Bednář

PhDr. Vojtěch Bednář

Specializuji se na otázky vedení, motivování, řízení lidí ve firmách, vytváření a udržování firemní kultury. Učím manažery na všech úrovních pracovat s lidmi tak aby firmu vnímali jako součást svého života, aby jejich práce byla efektivní, smysluplná a naplňovala potřeby firmy i jich samotných.

více o autorovi
články autora

Mgr. Petr Hlušička

Mgr. Petr Hlušička

Odborný psycholog zabývající se především aplikovanou psychologií v oblasti lidských zdrojů.

více o autorovi
články autora

PhDr. Jan Drahoňovský

PhDr. Jan Drahoňovský

Psychologické poradenství v rámci firmy i osobního života, školení, semináře

Témata: Komunikační pasti a bariéry, přesilové hry a manipulace, stresové zatížení, propojení práce a osobního života, existenciální dilemata apod.

více o autorovi
články autora

Mgr. Jakub Oliva, LL.M.

Mgr. Jakub Oliva, LL.M.

Jako advokát s výlučnou specializací na pracovní právo jsem s našimi klienty absolvoval nespočetně kontrol ze strany inspekce práce, stejně tak jako mám za sebou nepřeberná jednání s odborovými organizacemi a soudní řízení týkající se pracovního práva (pracovní úrazy, nemoci z povolání, odstupné, neplatné výpovědi a okamžitá zrušení, spory z kolektivních smluv, diskriminace, náhrada škody aj.).

více o autorovi
články autora


© 2023 Firemní sociolog | ISSN 1805-6520