Prokrastinace a zdraví

15. 5. 2023   Mgr. Petr Hlušička

V dnešní době se stává prokrastinace stále větším problémem a technologie nám to v mnohém usnadňují. Další vývoj a dopady v této oblasti můžeme v dnešní době vidět například na studentech vysokých škol. Mají poměrně hodně volnosti, ale málo struktury, a to jsou otevřené příležitosti k prokrastinaci. Těmito trendy a provázaností prokrastinace se zdravotním stavem se zabývalo již několik studií. V tomto článku se podíváme nejen na nejnovější výzkumy a zjištění, ale také na to, jak se s tímto problémem vypořádat.

Destruktivní člověk v týmu

24. 4. 2023   Mgr. Petr Hlušička

V každém kolektivu se mohou vyskytnout destruktivní typy lidí, kteří svým chováním negativně ovlivňují celkovou atmosféru, vztahy a výkon týmu. Tyto osoby mohou být kritici, konfliktní, neochotní spolupracovat nebo sabotovat práci ostatních. Pokud takové chování nezvládneme včas řešit, může to vést k narušení produktivity, snížení morálky týmu, a dokonce k odchodu jiných kvalitních členů týmu. Co s tím?

Čím motivovat zaměstnance v krizi?

30. 1. 2023   PhDr. Vojtěch Bednář

Nachází se naše firma ve složité situaci? Pak potřebujeme, aby zaměstnanci poskytovali co nejvyšší výkon, ale současně nejspíše cítí obavy a nejistotu. Čím a jak je motivovat?

Výkonnost a vztahy na pracovišti

19. 9. 2022   Mgr. Petr Hlušička

Při práci s týmem si všímáme především nastavování cílů, produktivity, efektivity a ziskovosti. Na vedlejší koleji, jestli vůbec, zůstává kvalita komunikace a často i vztahy. Ve skutečnosti se ale nemůžeme dopouštět větší chyby, protože právě toto jsou proměnné a podmínky, které nám zásadně ovlivňují od výsledků až po spokojenost.

Firemní benefit - Zaměstnanecký asistenční program

20. 6. 2022   Mgr. Petr Hlušička

Zaměstnanecký asistenční program (ZAP) je firemní benefit, který pomáhá zaměstnancům při řešení náročných životních situací, které by mohly mít nepříznivý dopad na jejich pracovní výkon, zdraví a pohodu.

Rozvoj a pracovní skupiny vedoucích

9. 5. 2022   Mgr. Petr Hlušička

U vedoucích pracovníků ve většině případů můžeme nalézt poměrně dobré odborné dovednosti a motivaci k výkonu. Naopak co bývá slabší stránkou je nedostatek schopností a zkušeností řídit kolektiv, řešit krizové a náročné situace, komunikace a motivace lidí. A to nejen u juniorských vedoucích.

Jak duševně zvládnout krizi

28. 2. 2022   PhDr. Vojtěch Bednář

Máte pocit, že svět se řítí z jedné krize do druhé? Jste stresováni a nemůžete se odlepit od zpravodajství? Má to vše vliv na váš výkon? Na výkon vašich podřízených? Čtěte, jak tuto situaci zvládnout.

Nejistoty a vliv na naše zaměstnance

25. 1. 2021   Mgr. Petr Hlušička

Současná situace, její vývoj a predikce vyvolávají ve většině populace poměrně silné nejistoty a obavy. S těmito vlivy se musíme vypořádávat nejen v pracovním, ale i soukromém životě. To má samozřejmě přímý dopad nejen na výkon, ale i atmosféru na pracovišti.

Stmelení a posílení týmu

13. 7. 2020   Mgr. Petr Hlušička

Současná doba je v mnoha ohledech zátěžová a má na nás výrazné dopady, jak v pracovním, tak i osobním životě. Přesto se i v těchto situacích dají nalézt pozitiva, která mohou ovlivnit nejen na jednotlivce ale i celé týmy. Příkladem může být to, že se jedná o ideální čas a prostor pro posílení týmu, a to jak z hlediska výkonnosti, tak i osobních vazeb.

Role vedoucího v krizovém období

8. 6. 2020   Mgr. Petr Hlušička

Současná situace více než kdy předtím podtrhává významnost role vedoucích pracovníků, která nespočívá pouze v roli výkonné, ale především v roli morální autority, poskytování opory a vedení lidí ve všech ohledech. Nároky na vedoucí pracovníky v těchto kritických obdobích přirozeně vzrůstají, a právě teď můžeme vidět, kdo tyto požadavky přirozeně splňuje nebo má tendenci se jim aktivně věnovat.


© 2024 Firemní sociolog | ISSN 1805-6520