Máme problém s týmem individualistů

21. 11. 2016 |

 Jsme IT firma, která se zabývá vývojem technologií pro konkrétní zákazníky, firmy z jednoho oboru. Před rokem jsme získali možnost pracovat na exkluzivní zakázce, a proto vytvořili tým který, je za ní zodpovědný. Tým se skládá z nejlepších lidí. Bohužel, ti lidé nějak nechtějí pracovat týmově, a manažer týmu (naše „eso“) je nezvládá, protože je slabý. Co máme dělat?

odpovídá: PhDr. Vojtěch Bednář

Rychlá odpověď na tuto otázku je: nemůžete-li vyměnit tým, určitě vyměňte manažera. Pokud vaše eso není dobrý manažer, přidejte do týmu ještě jednoho člověka, který nebude zodpovědný za produkt, ale jen a pouze za vedení a organizaci; můžete pak mít manažery dva, esu ponecháte dohled nad kvalitou výstupu. Tým individualistů může fungovat jako celek, pokud jsou to profesionálové, a pokud má pevné vedení. V případě, že ponecháte individualisty jejich osudu, bez jasného směrování a bez silné osobnosti, která bude stát v jejich čele, mohou i špičkoví lidé mít problémy s koordinací své práce.

Je dost možné, že vhodná osoba už ve vašem týmu je, ale vy o ní nevíte, protože jste se koncentrovali právě na to eso. Chcete-li, velmi rádi vám jí pomůžeme najít.